Woda i silne wrażenia

Sporty wodne uprawia wielu ludzi. Ogólnie rzecz biorąc, woda jest żywiołem, który w naturalny sposób przyciąga ludzi – tak jest właściwie od wieków. Nad wodą czy też na wodzie czas można spędzać w bardzo różny sposób. Przyjemnie jest nawet po prostu popływać łódką po jeziorze czy też wynająć kajak i spłynąć nim w dół rzeki.

Nad wodą można jednak znaleźć nie tylko wypoczynek i spokój, ale również bardzo silne emocje wraz z adrenaliną. Pierwszym z brzegu sportem wodnym, który gwarantuje tego typu odczucia, jest rafting. Każdy, kto widział kiedyś na żywo potok górski z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, z jaką prędkością potrafi płynąć w nim woda oraz jaką ma ona siłę. Górskie rzeki charakteryzują się również wysokimi kaskadami oraz wodospadami, zazwyczaj nie są zbyt głębokie, a ich koryta pokryte są ostrymi kamieniami.

Opis trzeba jeszcze uzupełnić o temperaturę wody – jest ona przeważnie bardzo niska, a nawet lodowata. Dlaczego tak dokładnie opisaliśmy tutaj górską rzekę? Otóż, zrobiliśmy to po to, żeby pokazać, w jakich warunkach uprawia się rafting. W ten sposób określa się spływy rzeczne, które mają miejsce przeważnie w najtrudniejszych odcinkach górskich rzek. Pływa się tutaj na niewielkich tratwach bądź pontonach, chociaż można także skorzystać z kajaków.

O niebezpieczeństwie, z jakim wiąże się ten sport świadczą chociażby stroje osób, które go uprawiają – zwykłą głupotą byłoby nie założenie podczas spływu kasku ochronnego. Rafting bez wątpienia jest sportem dla osób, które lubią łączyć wodę z silnymi wrażeniami.