Smartfon z dobrym aparatem – jaki wybrać?

Obecnie na rynku mamy tyle modeli smartfonów, że aż trudno zdecydować się na wybór tego jedynego. Niektórym telefon komórkowy służy przede wszystkim do kontaktu z innymi osobami, inni doceniają smartfony za wszystkie aplikacje, które można na nich zainstalować, a jeszcze inni używają telefonów zamiast aparatów fotograficznych. Jeśli i Ty poszukujesz smartfona z dobrym aparatem, który wykona wysokiej jakości zdjęcia, to musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przeczytaj ten mały poradnik i podejmij właściwą decyzje zakupową, by cieszyć się pięknymi zdjęciami.

Jasność obiektywu

Jasność obiektywu to jeden z najważniejszych parametrów aparatu w smartfonie. Owa jasność ma niemałe znaczenie w fotografii. Informacje o takich parametrach danego smartfona można sprawdzić na stronie producenta, a także porównać z innymi modelami.

Najlepiej, by smartfon cechować się wysoką jasność obiektywu – im większa, tym aparat zrobi lepsze zdjęcia w słabych warunkach oświetleniowych. Szukaj smartfona z aparatem f/1.8, f/1.7 czy f/1.5.

Megapiksele

Myślisz, że im więcej megapikseli ma dany aparat w smartfonie, tym lepsza jakość zdjęć? Nic bardziej mylnego! Gdyby tak było, wybór najlepszego modelu do robienia zdjęć byłby bardzo prosty. W rzeczywistości sprawa jest nieco bardziej złożona.

Biorąc pod uwagę liczbę megapikseli, należy też mieć wzgląd na przekątną matrycy. Ta sama liczba megapikseli może dotyczyć małej, ale i dużej matrycy, a każdy z tych aparatów będzie wykonywał innej jakości zdjęcia. Najbardziej optymalny przedział do 12-16 mpx.

Podzespoły

Smartfon z dobrym aparatem to szybki smartfon. Wybierz model z nowoczesnym, ośmiordzeniowym procesowym o pamięci minimum 3 GB RAM. Pod uwagę weź również jasność ekranu w danym smartfonie. Wykonane zdjęcia będziesz najpewniej poddawał obróbce, dlatego to, co widać na ekranie smartfona też ma znaczenie.

Warto wybrać modele z ekranem OLED, zbudowane z diod organicznych, przewyższające swoją technologią ekrany LCD, które jeszcze możemy spotkać w innych modelach smartfonów. Wyświetlacze OLED obecnie gwarantują dobrze nasycone kolory i zdecydowanie najlepszą jakość obrazu.