energia jest w nas Ładowanie

Skonsultujmy zdrowy styl życia z dietetykiem

Często ludzie postanawiają, że wprowadzają zdrowy styl życia i praktycznie robią to z dnia na dzień, bez większego zastanowienia, bez refleksji jak to wpłynie na ich organizm. Przecież jeśli do tej pory nie uprawiali żadnych sportów, a ich jedzenie dalekie było od zdrowego, to organizm może przeżyć szok i takie działania będą gorsze, niż jakby nic nie robili. Poza tym, jeśli wprowadzana jest niewłaściwa dieta, albo ćwiczenia są zbyt forsowne, to można sobie zrobić krzywdę, a tego z pewnością woleliby uniknąć.

Jeśli i my zaliczamy się do takich ludzi i chcemy wprowadzić zdrowy styl życia, warto wiedzieć, jak to zrobić w dobry sposób.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim zdrowy styl życia powinniśmy zacząć od zrobienia badań i rozmowy z lekarzem, który powie nam czy nasze wyniki są w normie, a jeśli nie, to co się dzieje. Powie nam również na czym powinna opierać się nasza dieta i co powinniśmy próbować zmienić za jej przyczyną.

Z taką wiedzą powinniśmy iść do dietetyka, aby ułożył nam on odpowiednią dietę. Tak naprawdę jeśli mamy nadciśnienie, to dietetyk jest w stanie w taki sposób dobrać nam składniki diety i tak ją rozłożyć, abyśmy stosując się do tych wytycznych, mogli utrzymywać prawidłowe ciśnienie bez najmniejszego problemu. Dodatkowo trzeba powiedzieć, że dietetyk tak nam ustawi jedzenie, abyśmy mogli je wpasować w nasz tryb życia, ale jednocześnie też będzie się starał wykorzystywać te rzeczy, które lubimy, a ograniczyć te składniki, za którymi nie przepadamy.

Oczywiście nie zawsze będzie to możliwe, jednak w miarę możliwości będzie próbował tak działać.

Nie tylko dieta

Jeśli chcemy zacząć zdrowy styl życia, to musimy pamiętać, że opiera się on nie tylko na diecie, ale także na aktywności fizycznej. Wielu dietetyków poza układaniem diety zajmuje się również układaniem ćwiczeń.

Warto takich wybierać, bo będą oni wiedzieli jakie ćwiczenia będą dla nas dobre, a jakich powinniśmy unikać. Oczywiście na początek nie będą one forsowne, szybki marsz czy delikatny trucht, ale z biegiem czasu ich intensywność będzie zwiększana. Tylko połączenie odpowiedniej diety z ćwiczeniami może sprawić, że nasz zdrowy styl życia faktycznie będzie dla nas zdrowy i odpowiedni.

Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze wysiłki przyniosą rezultat, to musimy zadbać o to, aby prowadzić zdrowy styl życia, a żeby mieć pewność, że robimy to dobrze, warto się umówić do dietetyka. Wówczas pod okiem specjalisty będzie to bezpieczniejsze i szybciej przyniesie oczekiwane rezultaty.