Polski hydraulik i hydraulik w Polsce

Gaznaczas.pl

Polski hydraulik stał się pewnym symbolem pracowitości i rzetelności naszych rodaków na emigracji. Na Zachodzie ludzie potrafią docenić ich pracę, co znacznie poprawia wizerunek wszystkich Polaków.

Ci ludzie są tam szanowani, chociaż najczęściej nie wykonują zawodów cieszących się prestiżem społecznym. Tacy sami specjaliści w Polsce są jednak często niedoceniani przez nas samych bądź też traktowani z góry.

Trudno pozytywnie ocenić taką tendencję. Uczciwy fachowiec, który rzetelnie wykonuje swoje obowiązki, zawsze powinien być doceniony, bez względu na to, czy jest lekarzem, czy też hydraulikiem.

Gdyby nagle wszyscy polscy hydraulicy zdecydowali się wyjechać za pracą za granicę, to mielibyśmy poważny problem. W naszym kraju tacy ludzie nie zarobią tyle, ile zapłacą im na Zachodzie, a do tego w swojej ojczyźnie nie są należycie traktowani.

Nie powinniśmy się więc dziwić, że często wybierają oni emigrację. Część z nas powinna postarać się zmienić swoje podejście do hydraulików i przedstawicieli innych tego typu zawodów.

Każdy, kto pracuje uczciwie, powinien być doceniany i należycie wynagradzany.