Jak zacząć najpopularniejszy sport zimowy? Uczymy się jeździć na nartach – poradnik

Jazda na nartach to bardzo szczególny sport, który uwielbiany jest przez większość społeczeństwa. W momencie, gdy niektórzy wygrzewają się na hiszpańskich wyspach, inni turyści zakładają ciepłe ubrania, wyposażają się w niezbędne akcesoria i czekają tylko na śnieg, aby móc zjechać. Jak się okazuje popularność jazdy na nartach w kręgach rodzinnych bierze się z prostej przyczyny, czyli dziedziczenia zainteresowań. Jeśli dziadek zjeżdżał na nartach z babcią, to zabierali syna, który z pewnością podobnie wychowa swojego potomka. Nie mniej jednak coraz więcej osób zastanawia się, czy nie są czasem za starzy na podjęcie pierwszych kroków w kierunku tej dziedziny sportowej.

Nie każdy bowiem miał okazję wyjeżdżać z rodzicami na tego typu ferie. Dla tych, którzy obawiają się takich kwestii jedna rada – nigdy nie jest za późno! Można jednak umiejętnie przyjrzeć się najpopularniejszym formom nauki i wybrać tą, która najbardziej nam odpowiada:

  • Jedne z najbardziej znanych metod i z reguły najbardziej powtarzalnych to: nauczę się sam lub nauczą się znajomi. Dlaczego ludzie korzystają z tego typu pomysłów? Przede wszystkim jest tanio. Niestety, nie idzie to w parze ze skutecznością. Jeśli jesteśmy Zosie-samosie, a nigdy wcześniej nie zdarzyło nam się nawet dotknąć nart, możemy być pewni, że poprawna nauka będzie żmudna, długa i zazwyczaj nieefektywna.

    Możemy przy tym nabawić się nieprzyjemnych kontuzji i zrazić się do stoku. Istnieje także możliwość, że nauczy nas kolega, przyjaciel, brat, czy ktokolwiek z kręgu znajomych. Byłoby jednak świetnie, gdyby taka osoba miała dryg do przekazywania wiedzy. Jeśli ktoś już umie jeździć, nie oznacza, że nas nauczy. Może nas tylko zrazić swoim niezrozumieniem, co do braku naszych umiejętności.

    Nie każdy rozumie, że wszyscy się kiedyś uczyli;

  • Najbardziej polecaną formą nauki jest oczywiście wynajęcie profesjonalnego instruktora. Jest to osoba, która powinna wytłumaczyć nam wszystko od deski do deski tak, że będziemy uczyć się jak nie upaść, a nie jak wstawać z upadku. Koszt godzinnej lekcji waha się w granicach 70-100 złotych. Nie mniej jednak należy zgodzić się z tym, że efekty zazwyczaj są bardzo zadowalające.

.