Cebuszka, czyli poduszka ciążowa – dlaczego warto ją mieć

Nie wszystkie akcesoria związane z ciążą i macierzyństwem są czymś oczywistym dla każdego. Część z nich można śmiało uznać za rozwiązania specyficzne, które nie dla wszystkich będą właściwe. Kobiety ciężarne muszą uznać fakt, że ich ciało będzie się zmieniać z miesiąca na miesiąc. Za tymi zmianami idą określone konsekwencje, w tym również te związane z fizjologią.

Zmiana wagi oraz ukształtowania ciała pociągają za sobą pewne efekty. Bardziej obciążony jest kręgosłup i generalnie układ kostny. Mogą też pojawić się pewne problemy w bardzo podstawowym aspekcie, jakim jest optymalne ułożenie ciała w czasie snu. Warto postawić tutaj na odpowiednie rozwiązanie, które może kobiecie pomóc – doświadczenie wielu matek pokazuje, że jest to w pełni realne.

Czym jest cebuszka, a więc specjalna poduszka dla pań w ciąży?

Nazwa wielu osobom niewiele powie, jednakże ludzie zainteresowani nowoczesnym parentingiem raczej na pewno wiedzą, o czym mowa. Specjalnie wykonany wariant poduszki w kształcie litery „C” pozwala kobiecie ciężarnej lepiej wypoczywać, w tym również spać. Kształt sprawia, że przyszła mama może łatwiej ułożyć się na łóżku w pozycji bezpiecznej, a więc na lewym boku. Ponadto odpowiednie podparcie uzyskuje kręgosłup, jak też dolne partie ciała.

Znaczenie ma fakt, że cebuszki są wypełniane specjalnie dobieranymi materiałami, takimi jak silikonowe kuleczki. Dzięki nim wypoczynek jest dużo efektywniejszy, a komfort w zasadzie zagwarantowany – również w okresie zaawansowanej ciąży.

Wiele wariantów dla różnych potrzeb

Z łatwością uda się znaleźć cebuszki w kształcie typowej litery „C”, jak też te wyprofilowane w kształt rogala. Każda z przyszłych mam ma więc szansę dobrać model, jaki będzie w pełni odpowiadał indywidualnym preferencjom.

Najważniejsze jest to, aby słuchać swojego ciała i w razie możliwości wypróbować różne rodzaje takich podparć. W sprzedaży są cebuszki wypełnione nie tylko wspomnianym silikonem, ale także innymi tworzywami. Całkiem często posiadają one też wymienne, łatwe do prania pokrowce, co pomaga utrzymać idealną czystość.